דורון ברינקר - משרד שמאי מקרקעין  -  כתבות 

 052-2931644 / 077-7676337  

היטל השבחהמידע נדל"ןצור קשרEnglishמאמרים 1מאמריםתמ"א 38רקע וניסיוןעמוד הבית

שווי תחנת דלק / שווי תחנת הדלק {כעסק חי } הינו נגזרת של :


א. מספר ליטרים סוגי דלקים ושמנים שמוכרת התחנה בחודש ,משתנה זה תלוי בנפח התנועה החודשית בכביש הסמוך לתחנת הדלק
ב. סוג החוזה שבידי המפעיל , בד"כ חברות הדלק הם החוכרות הראשיות והמפעיל הינו החוכר המשני
ג. מי נשא בעלויות בניית תחנת הדלק {המפעיל או חברת הדלק }
ד. עמלת המפעיל - העמלה שמקבל המפעיל מכל ליטר סוגי דלקים / שמנים שנמכר בתחנה ,

עמלת מכירה הינה בד"כ 7-7.5%
כיום תחנות הדלק הן בד"כ קומפלקס של חנויות ושירותי דרך - ויש לחשב את שווי התחנה בהתאם לתוספות שנובעות מנכסים מסחריים שבתחומי התחנה ,

דורון ברינקר שמאי מקרקעין

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
כמה עולה תחנת דלק בודדת? בעלי פז סיירים מנהלים מו"מ למכירתה ב-100 מיליון שקל

21:24 | 08.10.2007 אבי בר-אלי / דה מרקר
תחנת הדלק פז הסיירים, מן הגדולות והרווחיות בישראל, הועמדה לפני כחודשיים למכירה. התחנה הממוקמת על כביש מספר 4, בסמוך למחלף גהה, מושכרת מזה עשרות שנים לחברת פז - המחזיקה בחוזה התקשרות ארוך טווח עם בעלי התחנה.

התחנה מוחזקת בידי שלושה שותפים - בני משפחת ניב - אשר החליטו באחרונה במפתיע על מכירתה. בענף האנרגיה מעריכים את מחיר התחנה בטווח 60-50 מיליון שקל. ואולם, ציפיות הבעלים למחיר גבוה יותר - עיכבו ככל הנראה את מכירתה עד כה. על רכישת התחנה מתמודדות לפי שעה קבוצות פז ודלק.

יש לציין, כי מיקומה האטרקטיבי של התחנה צפוי לקבל חיזוק נוסף עם פתיחתו הצפויה של כביש 431 בין מודיעין לראשון לציון, וכך גם רווחיותה, הצפויה אף לגדול על רקע הדשדוש בקצב פתיחת התחנות החדשות ברחבי הארץ, לעומת הגידול הניכר ברמת הנסועה.

משפחת ניב עוסקת בענף הדלק משנות ה-60 ובאחרונה החליטה לצאת מן הענף ולממש נכסיה בו. במסגרת החלטה זו, מכרו בשנים האחרונות בני המשפחה מספר תחנות בהן החזיקו ברחבי הארץ - כולן תחת חוזה שכירות עם חברת פז. את הליך מכירת התחנה מארגן בן המשפחה, דודי זיו, בעלי מסעדת קלואליס ברמת גן.